logo

Za provoz běžného účtu můžete ročně zaplatit tisíce, nebo také nic

12.6.2016

Poplatky na účtech se liší v mnoha ohledech. Některé banky účtují svým zákazníkům desetikoruny, jiné i stokoruny měsíčně. Bankovní inspektor pro vás proto srovnal náklady na provoz účtu u všech bank.

shutterstock_403347847

Jste už dvacet let u své původní banky? A máte k tomu důvod? Služby levnější nemají a o jejich kvalitě se dnes dá spekulovat. Vody českého bankovního trhu už několik let čeří relativně mladé instituce, u nichž je vedení běžného účtu zdarma standardem.

Bát se o své úspory už nemusíte, protože stát ze zákona plně garantuje majetek na účtu v bance do výše 100 tisíc eur. Jinými slovy i kdyby ta která banka zkrachovala, a vy jste u ní měli něco málo přes dva a půl milionu, stát by vám peníze vyplatil. Takže pokud máte na svém účtu méně, nebojte se banku změnit! Protože platit za provoz účtu už prostě není v módě.

TEST Bankovního inspektora: Kolik zaplatíte ročně za provoz běžného účtu při měsíčním obratu 20 000 Kč, 1 příchozí a 5 odchozích platbách?

Největším výběrčím poplatků je suverénně UniCredit Bank. Svého klienta ročně obere o 2.500 Kč. Dvě stě korun každý měsíc na ulici nenajdete…

Jednička mezi tuzemskými bankami se také nebojí nechat si za své služby zaplatit – u České spořitelny nechá běžný klient ročně 1 600 Kč, měsíčně je to něco kolem 130 Kč.

A ani druhá největší česká banka se nestydí svého klienta řádně oholit – ČSOB na poplatcích vybere od každého majitele účtu 800 Kč za rok (skoro 70 Kč/měsíc).

Zcela zdarma nabízí vedení účtu tyto tři banky: Equa bank, Fio banka a mBank.

Tabulku s podrobným výpisem poplatků za běžný účet naleznete zde:

Komentáře

komentářů