logo

Chcete mít účet u banky zdarma? Tak ho prostě zkuste zrušit!

3.8.2016

Měl jsem kvůli práci a hypotéce tři bankovní účty, pak jsme se s manželkou rozhodli po skončení fixace refinancovat hypotéku, a nejvýhodnější úrok nám nabídli právě v bance, kde jsem již účet měl. Proto jsem se rozhodl v Raiffeisenbank účet zrušit. Na pobočce banky jsem normálně podepsal jeho zrušení a měl jsem pocit, že je vše vyřízeno… Druhý den mi však volala nějaká paní z RB, prý „proč jsem odešel, zda si to nechci ještě rozmyslet“ atd. Tak jsem paní rovnou řekl, že platit za vedení účtu v dnešní době více než 100 korun měsíčně mi prostě připadá drahé…

A najednou to šlo! Paní mi hned nabídla možnost vedení účtu zdarma a možnost dalších bonusů! Úřednice z banky najednou rychle pochopila, že každému z nás se hodí ušetřit několik tisíc korun každý rok a použít je na něco smysluplnějšího!

A že nejsem sám, když ročně Češi bankám jen na poplatcích zaplatí desítky miliard korun (někde jsem četl, že skoro 40 mld.!!!). Nakonec mě paní na telefonu úplně dorazila… Když jsem stále nechtěl svůj účet u Raiffeisenbank obnovit, tak mi nabídla, že můžu mít u nich účet, vůbec ho nevyužívat a budu ho mít DOŽIVOTNĚ zcela zdarma! Tak to už jsem šel do kolen a zavěsil jsem.

Až večer mě napadlo, že jsem mohl ještě chvíli vydržet a paní z banky by mi možná nabídla, že když si u nich účet nechám, že mi na něj budou měsíčně posílat stovku. Takže to vypadá, že když budete chtít mít účet u vaší banky zdarma, prostě ho jen zkuste zrušit… a uvidíte, co se bude dít! (Tomáš K.)

Komentáře

komentářů