logo

Češi si stále půjčují nezodpovědně!

8.3.2017

shutterstock_453518302

Každá půjčka je zásahem do rodinného rozpočtu, bohužel Češi se podle nejnovějšího průzkumu agentury NMS Market Research půjčují nikoliv podle parametrů půjčky (tedy i podle toho, jak je drahá), ale spíše podle toho, jak rychle si ji mohou vyřídit.

Uvedený průzkum zaměřený na návyky českých a slovenských klientů bank v oblasti spotřebitelských úvěrů odhalil i další zajímavé věci. Konzervativnost tuzemských klientů potvrzuje například zjištění, že cca 40 % Čechů si jde půjčit do banky, kde již mají osobní účet.

Na nízkou finanční gramotnost poukazuje ovšem další zjištění, že Češi při získání půjčky téměř vůbec nesrovnávají výhodnost konkurenčních nabídek. Konkrétně cca polovina respondentů, kteří již půjčku mají, se rozhodla pro první nabídku, kterou dostali. Mezi půjčkami od dvou poskytovatelů se rozhodovalo pouze 25 % lidí!

Samozřejmě řada klientů porovnává poctivě jednotlivé parametry u vybrané půjčky – uvedeného průzkumu se v České republice a na Slovensku zúčastnila cca tisícovka respondentů ve věkové kategorii 18 až 65 let.

 

Komentáře

komentářů