logo

Nejvstřícnější banky na českém trhu jsou Air Bank, Fio a Equa bank

28.3.2017

shutterstock_442155850

Air Bank se stala poprvé v historii hodnocení nejvstřícnější bankou, jen velmi těsně porazila Fio banku, která byla v minulosti pětinásobným vítězem tohoto hodnocení. Na třetím místě se usadila Equa Bank, která tak obhájila bronzovou příčku z loňského roku.

Od odborné poroty, serveru bankovnipoplatky.com a veřejnosti, získala za rok 2016 vítězná Air Bank celkové průměrné roční hodnocení 81,9 procent. Jen o jednu desetinu procenta méně získala druhá Fio banka, která obdržela hodnocení 81,8 procenta. S odstupem se na třetím místě umístila Equa Bank se 76,5 procenty.

Vítězná Air Bank zaujala především zavedením bezkontaktních bankomatů, výrazným rozšířením sítě vlastních bankomatů a možnostmi v rámci refinancování hypoték, kdy si klient banky může místo fixace zvolit také tak zvanou „Pohyblivou sazbu se stropem“, kterou nabízí jako jediná banka na trhu. Sazba (a tedy i splátka) se mění každý měsíc podle aktuální ceny peněz na trhu. Nikdy však nevyletí nad strop, který je pevně daný na 5 let dopředu.

 

Komentáře

komentářů