logo

Na bankovních poplatcích stále nejvíce vydělává Česká spořitelna!

5.4.2017

cs_rodinka

Přestože i Česká spořitelna podle aktuálních dat České národní banky vydělává na bankovních poplatcích méně než před rokem, tak na těchto, často několikakorunových, platbách (a dalších provizích) utržila jen v roce 2016 (!) tato největší tuzemská banka neuvěřitelných 9,3 miliardy korun!

Diví se ještě někdo nekončícímu úprku klientů k nízkonákladovým bankám typu mBank, Equa bank nebo Fio?

Na českém finančním trhu působilo v roce 2016 cca 45 bank, poboček zahraničních bank a stavebních spořitelen. A podle dubnových statistik ČNB se jim dařilo nad očekávání dobře: bankám a spořitelnám v Česku stoupl v roce 2016 souhrnný čistý zisk meziročně o 8,4 miliardy na 74,73 miliardy korun!

Konkrétně všem bankám stoupl zisk z finanční a provozní činnosti, a to meziročně o 6,1 miliardy na 180,3 miliardy korun. Úrokové výnosy klesly o 7,5 miliardy na 143,4 miliardy korun. Výnosy z poplatků a provizí se meziročně snížily o 3,2 miliardy na 44,7 miliardy korun – je vidět, že tedy i velké bankovní ústavy musely zareagovat na „bezpoplatkovou“ politiku řady menších, ale daleko dynamičtějších, bank. Navíc pozitivní zprávou je také to, že pokles výnosů bank z poplatků a provizí se meziročně zrychluje.

 

Komentáře

komentářů