logo

Všechny nízkonákladové banky jsou v zisku! Jak to dělají…?

26.4.2017

shutterstock_94305670

Nesmyslné poplatky patří k nejčastějším důvodům, proč lidé mění svou banku. K tzv. nízkonákladovým bankám již přešly v České republice desetitisíce klientů. A přestože tyto banky jako Fio, Equa bank, Air Bank nebo mBank nevybírají od svých klientů, na rozdíl od těch tradičních, za jakýkoliv úkon nějaký poplatek, tak jsou v zisku. Tento trend potvrdila i Equa bank, která ohlásila, že zakončila rok 2016 se ziskem (po zdanění) ve výši 106 milionu korun a má za sebou první celý rok ziskového hospodaření. Počet klientů Equa bank pak činil ke konci roku 2016 téměř 250 tisíc.

Obdobně, či ještě lépe, si vedla například Air Bank, která měla za loňský rok zisk 244 miliónů korun. Dařilo se i Fio bance a zejména mBank, které za tři čtvrtletí 2016 stoupl zisk před zdaněním meziročně o 113 milionů na 300 milionů korun.

Nízkonákladové banky sice ještě ani zdaleka nemohou v ziskovosti soupeřit například s Komerční bankou (zisk za rok 2016 činil 14 miliard korun) nebo Českou spořitelnou (které vzrostl čistý zisk dokonce na 15,5 miliardy korun), přesto vítězí se svou bezpoplatkovou politikou u klientů, a to se dříve nebo později ukáže výrazněji právě na pozitivních ekonomických výsledcích.

 

 

Komentáře

komentářů