logo

Bankovní inspektor

Nezávislý projekt Bankovní inspektor se zaměřuje na testování bank a analýzu jednotlivých bankovních služeb. Naším hlavním cílem je porovnávání bankovních služeb a upozorňování na nedostatky bankovního sektoru.

Na projektu Bankovniinspektor.cz se aktivně podílí řada ekonomických odborníků a nezávislých žurnalistů, kteří mají bohaté zkušenosti z oblasti finančnictví.

Projekt Bankovní inspektor vznikl, protože nás už nebavila arogance, zejména tuzemských, bank. Některé bankovní služby jsou v ČR i přes nástup dynamické konkurence stále předražené a některé banky místo toho aby pro své klienty služby zlevňovali, jdou proti proudu a ještě zdražují. Není pak divu, že i v celé Evropě roste společenské napětí namířené proti bankovnímu sektoru.

Bankovní sektor, a to nejen v ČR, potřebuje ozdravit. Na poplatcích Češi platí stále tisícikoruny ročně. To je neporovnatelné se zvyky v západní Evropě, kde banky jdou spíše vstříc svým klientům a snaží se nabídnout služby, které budou výhodné také pro klienty. U nás jsou banky stále v poněkud zvláštním postavení.

Bankovní inspektor otestuje přístup pracovníků bank na 12 pobočkách. Dále přinese porovnání, a to nejen cenové všech základních bankovních služeb. Porovnávat budeme ceny standardních bankovních služeb, jako jsou běžné účty, převody peněz, výběry z bankomatů u nás i v zahraničí nebo poplatky spojené s provozem bankovní karty. V další fázi budeme hodnotit náklady spojené s úvěry, ať už spotřebitelskými nebo hypotéčními. Porovnávat budeme také úroky na spořících účtech a alternativní možnosti zhodnocení peněz.

Bankovní inspektor každý měsíc přinese analýzu jednoho bankovního produktu. Dále bude testovat bankovní služby a pravidelně zveřejňovat edukativní články o bankovním sektoru.